http://news.if.ua/images/news/10/03/27/big_DSC_6889.JPGВ Коломиї голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів чергову зустріч з підприємцями району спільно з керівниками силових структур: начальником УМВС в області Василем Варцабою, першим заступником прокурора області Ярослав Вітюком, начальником ГУ МНС в області Володимиром Чернецьким, головним лікарем обласної санепідемстанції Михайлом Яворським та головою ДПА в області Віктором Рахмілем. Ініціатор таких зустрічей, перша з яких відбулася у місті Коломиї позаминулої неділі, голова громадської організації «Ділові люди Івано-Франківщини» Василь Гродюк.

«Президент України поставив завдання на 90% скоротити кількість дозвільних документів для започаткування підприємницької діяльності, ведення бізнесу, і це вже є практикою», - запевнив Василь Гродюк, який був учасником президентської наради щодо розвитку вітчизняного бізнесу в державі.

Впродовж більше двох годин тривало взаємозацікавлене обговорення проблемних питань з розвитку малого та середнього бізнесу в області і на Коломийщині зокрема.

Чи не найбільше довелось «відбиватись» від різного роду звинувачень на адресу податківців Віктору Рахмілю. Підприємців Коломиї особливо турбує резонансна земельна проблема, що стосується орендної плати за міську землю. У 2009 році рішенням сесії Коломийської міської ради орендна плата зросла в 3-4 рази, порівняно з попередньою, 1999 року. Рішення міської ради щодо встановлення ціни за оренду землі неодноразово опротестовувала міська прокуратура, та й досі, як запевнив міський голова Юрій Овчаренко, документи в Держкомземі України, а, отже, невідомо за якою ціною підприємці повинні сплачувати земельний податок. За словами Юрія Овчаренка, у п'ятницю, 29 жовтня, відбудеться позачергова сесія Коломийської міськради, предметом розгляду якої буде черговий протест прокурора з цього питання. Як зазначали підприємці, доки це питання спірне, вони готові платити за розцінками 1999 року, 13,6 грн. за 1 кв. м. Зрештою, до такого тимчасового компромісу, «до вирішення питання» , їх закликав і головний податківець області Віктор Рахміль.

Нарікали коломийські підприємці і на систему газопостачання для підприємств, яка передбачає переплату за невикористаний ліміт газу. Йшлося і про низьку якість газу, низький тиск в окремих оселях коломиян. З цього приводу Михайло Вишиванюк дав доручення: включити у порядок денний наступного засідання колегії облдержадміністрації питання про стан забезпечення газопостачання населення області та порядок взаєморозрахунків між споживачами і постачальниками.

«Під час сьогоднішньої наради ми побачили, скільки проблемних питань, тих, які заважають нормальному розвитку бізнесу, економіки підняли підприємці, бізнесмени, - зазначив під час діалогу з підприємцями Коломийщини голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. - Головне, що питання ці залежать від місцевих органів влади, хоча були і такі, які нам потрібно буде вирішувати на рівні Кабінету Міністрів України. Ми домовилися, що ліквідуємо ті недоліки, які маємо змогу, а по цілому ряду питань підготуємо звернення до Кабінету Міністрів, щоб в установленому законом порядку було усунуто все те, що заважає нормальній роботі бізнесу. Основна наша мета, щоб відбувався постійний діалог між владою і бізнесом. І всі влади рівні – обласна, районні, місцеві повинні чітко усвідомити, що їхній обов’язок - працювати на розвиток бізнесу в області, підтримувати його. Адже це та категорія, яка утримує хворих в лікарнях, армію та державу загалом. І наш обов’язок сприяти розвитку роботи бізнесу. Таку вимогу поставив перед нами Президент України Віктор Янукович - сприяти розвитку бізнесу, залученню інвестицій. Це теж один з механізмів повернення довіри народу до влади».

За словами Михайла Вишиванюка, є люди, які успішно займаються бізнесом, і «є різний бізнес, різні умови його ведення, специфіка». Тому, мовляв, не можна сказати, що всі бізнесмени незадоволені владою, так само, як не можна сказати, що всі бізнесмени задоволені владою. Є проблеми – це життя. Скарги бувають також дещо егоїстичними, бо ми звикли, що все повинна дати держава, і забуваємо, що є обов’язок перед державою. Повинен бути двосторонній рух. І коли сьогодні Віктор Рахміль розповідав про те, що підприємці, хоча і скаржаться, повинні припинити платити зарплату «в конверті». Адже протягом кількох місяців виявили 3,5 тисяч людей, які отримували заробітну плату саме таким чином, не сплачуючи податків, зокрема до Пенсійного фонду. А пенсію в бюджет платити треба, людей потрібно лікувати. Не можна, щоб один підприємець платив податок, а інший - хитрував. І той, хто найбільше хитрує, ще й найбільше не задоволений життям».

Голова ОДА запевнив: необхідні питання для розвитку підприємництва ми розглянемо на засіданні колегії. Поставимо відповідні завдання перед начальниками управлінь, керівниками підрозділів та підготуємо цілий ряд листів-звернень до Кабінету Міністрів України. Зокрема, щоб було переглянуто систему оплати за газ, оскільки існуюча «не входить ні в які рамки».

«Має бути постійний діалог між владою і громадськістю, переконаний Михайло Вишиванюк. - Влада є для того, щоб слухати людей, чути їх і реагувати. Такі зустрічі ми будемо проводити щопівроку».
28 Жовтня 2010, 12:43
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: , 31 Жовтня 2010, 18:58
dialog ?.. Take it- MOTHERFUCKER !
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30