Олена Третяк: Від нас — до решти світу Трк «Вежа» 16 листопада виповнюється 11 років

Саме цього дня 11 років тому в Івано-Франківську стартувало радіо 107 FМ, а через рік — ефірне телебачення на «новому» каналі. Про це ми ведемо розмову з директором телерадіокомпанії «Вежа» Оленою Третяк.

- В амбітному медіа-проекті під назвою «Вежа» поєдналися радіо, телебачення, інтернет. Задум оправдав себе?

— Ідея зав’язати в одному проекті радіо і телебачення не нова. ТРК успішно працюють у всьому світі. Прикладом вдалого симбіозу може бути «Радіо Ера ФМ»,  «Эхо Москвы» або «Deutsche Welle». Тоді, в 1999 році, проблеми з власним ефірним телевізійним каналом не дали змоги  реалізувати все задумане, але нині для нас з’являються нові можливості, такі як інтернет і кабельне ТБ. Сьогодні «Вежа» — це цілодобовий власний авторський радіоефір на хвилі 107 FМ, телевізійна складова представлена як студія продакшн, яка випускає для трансляції на телеканалі  «3 Студія» кілька передач на суспільну тематику, та інтернет-версія www.vezha.org.

- Яку інформаційну стратегію сповідує «Вежа»?

— Основна місія телерадіокомпанії «Вежа» сьогодні  звучить так: «Ми працюємо для людей». Новини у нас переважно про життя і події в нашому місті. Звісно, ми не можемо оминути й загальнонаціональних тем, але керуємося принципом «від нас — до решти світу».

- Доля будь-якого проекту великою мірою залежить від працівників, які втілюють його у життя. Хто нині представляє «Вежу» в ефірі та у «всесвітній павутині»?

— «Вежа» насамперед — це молодий амбіційний талановитий колектив: журналісти, ведучі радіо, звукооператори, оператори телебачення, редактори, рекламісти, працівники адміністрації і технічна служба. Зранку в ефірі 107 FМ слухачів зустрічає Валерій Крет, який є, крім того, ще й директором групи «Фліт» і завдяки гастролям багато подорожує Україною і може з «перших рук» розповісти про ситуацію на дорогах, настрої українців на сході і заході, різні цікавинки. Генерує нові ідеї і програми програмний редактор радіо Олена Коновалова. Щосереди вона сама із задоволенням сідає до мікрофона як автор уже традиційної програми «Таємниці старого міста». Душевні розмови «Тет-а-тет» — це до Марти Франкевич. А привітати своїх друзів іванофранківці можуть із допомогою іІоря Хименця в програмі «107 привітань». Музику в ефір ретельно підбирає музичний редактор Ростислав Войтичук. До речі, плейлист радіо «Вежа» налічує сьогодні до 85% української музики! Телевізійні діалоги з шеф-редактором, «зубром» журналістики Михайлом Маланюком давно відомі всім, кого цікавить політичне життя нашого міста. Його гостям завжди бракує ефірного часу — є багато про що розповісти. Працівники редакції справді турбуються про свого слухача  і весь час намагаються надати йому інформацію різних форматів. Відповідає за це випусковий редактор новин Оксана Дудій, яка працює на «Вежі» вже понад десять років. Під її опікою продовжує розвиватися інформаційна агенція. Рекламними проектами керує веселий і досвідчений  Сергій Жовнір — душа колективу. Названо вже багато прізвищ, але не хотілося б забути тих, хто завжди залишається поза ефіром, проте зберігають вірність «Вежі» вже майже десять років – секретар і кадровик Тетяна Зіник, бухгалтери Людмила Вовчук і Люба Ковальчук, інженер Микола Діамонтопуло.

- «Вежа» розвиває і свій досить потужний інтернет-портал...


— Справді, він набирає обертів. На ньому є все — починаючи від блогів та коментарів до статей  і закінчуючи відео- та аудіоподкастами. Якщо хтось не встиг прослухати свіжі новини або улюблену передачу в прямому ефірі, їх записи можна отримати на сайті і прослухати в зручний момент. Радіопрограма «Підсумки тижня» також виходить у відео-версії на сторінці www.vezha.org. інтернет-ресурсом «Вежі» опікується всього один журналіст — талановитий і скромний Андрій Волик.

- Чи реагує «Вежа» на інформаційні потреби своєї аудиторії?

Ми весь час прислуховуємося  до своїх користувачів і намагаємося  зрозуміти, що їм потрібно. Для цього дуже часто власними силами проводимо спеціальні дослідження, фокус-групи. На жаль, в Україні цим мало хто серйозно переймається. Тематичний план у більшості випадків формують, керуючись досвідом, а не результатами досліджень своєї
аудиторії та її потреб.

- А як зживається «Вежа» зі своїм владним засновником — міською радою?

— З владою у нас партнерські стосунки. Тобто ми співпрацюємо з міським головою, міською виконавчою службою і депутатським корпусом. З ними завжди можна дійти згоди, знайти спільне рішення. Але головне для нас — це наша аудиторія, громада нашого міста.

- І на закінчення традиційне: що чекає «Вежу» на перспективу?

— Стосовно перспектив телебачення можу сказати, що телебачення «Вежа» незабаром з’явиться в кабельній мережі  «Дискавері». Маємо рішення Національної ради ще від лютого цього року про видачу ліцензій на мовлення, чекаємо на розрахунок вартості  для оплати ліцензійного збору. Ми вже мали змогу випробувати свої можливості в кабелі — технічні й програмні. Все пречудово виходить. Мовили всього місяць, але дотепер люди питають: «А чому ви не виходите в ефір?». Почекайте трохи — вже зовсім скоро. Спеціалізація телебачення буде інформаційно-аналітичною. Так, зрештою, зазначено в ліцензії. А з часом буде видно. Можна буде додати трохи розважальних передач.


16 Листопада 2010, 12:38

Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Медіа:
Прес-конференція присвячена початку реалізації проекту «Назустріч письменнику»
26 Грудня 2016, 7:16
Прес-конференція членів комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
16 Грудня 2016, 7:15
Прес-конференція Консула Аргентинської Республіки в Україні Арієля Макса Санчеса Ромеро
13 Грудня 2016, 7:10
До уваги представників ЗМІ!
07 Грудня 2016, 17:18
Прес-конференція з нагоди підбиття підсумків акції «Децентралізаційний марафон» на Прикарпатті
06 Грудня 2016, 7:39
Прес-брифінг з нагоди представлення компанією Google Україна результатів кампанії «Цифрове перетворення Івано-Франківської області»
28 Листопада 2016, 7:13
Брифінг голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної
28 Листопада 2016, 6:40
Прес-конференція директора департаменту охорони здоров’я ОДА Мирона Матейка
25 Листопада 2016, 7:12
Брифінг представників Асоціації міст України
22 Листопада 2016, 7:18
Прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом
14 Листопада 2016, 7:12
Прес-конференція народного депутата України Анатолія Матвієнка
10 Листопада 2016, 6:38
Прес-конференція начальника САД Василя Буджака щодо ходу проведення ремонтних робіт на дорогах Прикарпаття
04 Листопада 2016, 7:42
Прес-конференція про виявлення порушень законодавства прокурорами
06 Жовтня 2016, 6:39
Прес-конференція щодо скверу перед друкарнею
04 Жовтня 2016, 7:14
Обласний семінар з питань розвитку етнографічного руху на Івано-Франківщині
28 Вересня 2016, 6:34
Прес-конференція баскетбольного клубу “Говерла”
15 Вересня 2016, 7:18
На радіо «Вежа – 107 FM» щоденно виходитиме програма Тараса Прохаська – «Поради на щодень»
13 Вересня 2016, 10:05
Брифінг ідеолога реформи децентралізації влади в Україні, директора Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука
13 Вересня 2016, 7:20
Брифінг керівництва Львівської залізниці
07 Вересня 2016, 17:42
Прес-конференція, присвячена "Святу хліба"
06 Вересня 2016, 7:17
В Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті відбудеться брифінг
30 Серпня 2016, 22:21
Прес-кнференція з нагоди відкриття курсів чеської мови в Івано-Франківську
30 Серпня 2016, 7:16
Передсезонна прес-конференція НФК “Ураган”
26 Серпня 2016, 7:18
Прес-конференція “Дому Сірка”
23 Серпня 2016, 6:37
Прес-конференція міністра юстиції України Павла Петренка
22 Серпня 2016, 7:39