http://www.vikna.if.ua/images/news/00bcbaa4329634968fa51f306b58e7e9.jpgЗвершилося. Медицина, за яку стільки років так активно боролася міська влада, відтепер повністю у її руках. Цього тижня районна рада передала місту всі медичні заклади. Мета — благородна: гарантувати населенню району безкоштовне медичне забезпечення вже з нового року. Утім, чи насправді все так просто? Ігор Насалик у вівторок обмовився: не виключено, що безкоштовно лікуватися зможуть тільки певні категорії мешканців міста та району. На спільній сесії, яка відбулася вже наступного дня, про це — ані слова.

 

Кілька місяців тому міський голова Ігор Насалик заявив: Калуш стане першим містом в Україні, де людей повністю забезпечать безкоштовною медичною допомогою. До мрії залишається трохи більше тижня. Отож, охочих і собі спробувати безкоштовного "сиру" більшає. Цього тижня до 67 тисяч містян у чергу за безкоштовним здоров’ям приєдналася ще 61 тисяча мешканців району: депутати районної ради повністю передали медицину місту. Утім, як реально виглядатиме безкоштовне медичне забезпечення та чи охопить воно всі верстви населення, наразі достеменно не відомо. 

 

Сумніви — геть

— Безкоштовна медицина у Калуші буде. Якщо у когось є якісь сумніви щодо цього, то хай не сумнівається, — запевнив у вівторок на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради Ігор Насалик. 

Водночас, міський голова додав, що безкоштовними ліками місто готове забезпечити і мешканців Калущини, але щодо цього відповідне рішення повинна прийняти районна влада. Наразі, за словами Ігоря Насалика, із фармацевтичною компанією "Дарниця" вже підписано попередній договір про повне забезпечення медикаментами. На сьогодні виписано понад 1500 позицій, які необхідні для втілення проекту. 

— І у ЦРЛ, і у первинній ланці буде так: зранку люди встають, приймають ліки, які їм роздали, і забувають, що таке аптеки. Це будуть ліки українських виробників, — наголосив мер. — Під пілотний проект безкоштовної медицини держава також виділить 20 млн. гривень. Окрім цього, я отримав запевнення міністра охорони здоров’я (Зіновія Митника. — Авт.), що Калуш не оминуть у жодній гуманітарній програмі. А їх є достатньо, і передбачають вони не лише медобладнання, але і медикаменти.

Між тим, цього тижня Президент України Віктор Янукович звільнив Зіновія Митника із посади міністра охорони здоров’я та призначив на його місце директора Київського науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Іллю Ємця. Відповідний указ розміщено на офіційному сайті Президента. Причина звільнення не повідомляється. 

Загалом, нагадаємо, безкоштовна медицина, за підрахунками міського голови, обійдеться приблизно у 40 млн. гривень, які дадуть можливість 100-відсотково забезпечити все населення необхідними ліками. На рік.

 

Район віддав усе

Для впровадження проекту, ще до початку нового року необхідно створити єдину структуру і єдину медицину. Тому районна влада постала перед непростим вибором: передати місту всі медичні заклади і сподіватися на безкоштовне медичне забезпечення мешканців Калущини, або ж — залишити районні медичні заклади під своєю опікою та змусити калушан ходити до медиків із паспортами.

Районна влада, подумавши, вирішила медицину об’єднати. Рішенню передували кількагодинні переговори депутатського корпусу міської та районної рад у вівторок увечері. Зрештою, вирішили провести спільну сесію та прийняти спільне рішення.

Утім, спільності не вийшло. У середу депутати, справді, зібралися на спільне засідання. Але місто — зі своїм переліком питань, а район — зі своїм. Власне, районна рада мала намір розглянути лише одне питання — "Про фінансування медичних закладів району у 2011 році". Депутати погодили створення на базі існуючих медичних закладів Калуша та району єдиної медицини з 1 січня та вирішили зобов’язати Калуську райдержадміністрацію при підготовці бюджету району на наступний рік передбачити передачу субвенції з районного бюджету у бюджет міста для здійснення фінансування єдиної медицини.

Натомість, депутати міської ради розглянули три "медичні" питання: "Про об’єднання закладів охорони здоров’я", "Про внесення змін до структури та штатної чисельності апаратів ради, виконавчого комітету та виконавчих органів міської ради" та "Про реорганізацію закладів охорони здоров’я". Фактично — міська рада одразу ж ліквідувала структуру, яку їй передав район, та утворила управління охорони здоров’я Калуської міської ради — самостійний виконавчий орган, підзвітний і підконтрольний міській раді.

Відтепер, структура закладів міста та району, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я, поділятиметься на дві ланки: а) первинну, до складу якої увійшли центральна районна поліклініка (у тому числі — денний стаціонар, амбулаторії та ФАПи), міська поліклініка (у тому числі — і денний стаціонар), стоматологічна поліклініка, поліклініка селища Войнилова (у тому числі — денний стаціонар, пункт швидкої медичної допомоги, амбулаторії та ФАПи); б) вторинну, яка об’єднала стаціонарні відділення ЦРЛ, пологовий будинок разом із жіночою консультацією, дитячу лікарню та дитячу поліклініку, станцію швидкої невідкладної медичної допомоги, відділ переливання крові.

При цьому, як зазначив Ігор Насалик, місто робитиме все для того, щоб максимально забезпечити всім необхідним первинну ланку. Це, відповідно, дасть змогу "розвантажити" вторинну ланку, яка обходиться — надзвичайно дорого. 

Депутат районної ради Іван Живачівський (КУН) результат такої спільної роботи прокоментував коротко:

—  Ми дійшли до спільної думки, що медицина є одна. Але ми практично прийняли два взаємовиключних рішення: Калуська районна рада проголосувала, що ми згідні на спільне фінансування на базі існуючих закладів, а міська рада ці заклади одразу ліквідувала. І з чим ми йдемо зі спільної сесії?

У відповідь Ігор Насалик порадив не бігти попереду паровоза. Адже, поки всі сільські ради не приймуть рішення про передачу ФАПів новоутвореному управлінню охорони здоров’я, районна рада по-іншому передати медицину не зможе. 

— Ми звикли у районі обговорювати питання. І тому сьогодні не було доцільності проводити спільну сесію. Ми могли собі окремо у районі прийняти рішення. Ви собі окремо — у місті. А якщо вирішувати питання спільно, то воно би мало бути спільно обговорено. А ми зібралися, проголосували. Місто — одне має на увазі. Ми — інше. Це — неправильно. Я за 25 років уперше на такій сесії, — підсумувала "спільну" роботу депутат районної ради кількох скликань Марія Денисова (ВО "Батьківщина"). 

 

Безкоштовно лікуватимуть лише обраних?

Між тим, у вівторок на засіданні виконавчого комітету міський голова обмовився: 

— Єдине, що я дійсно запропоную розглянути на сесії, це — подумати, чи ми безкоштовно лікуватимемо всіх, чи все ж — певні категорії населення, тобто пенсіонерів, держслужбовців, лікарів, учителів та соціально незахищених. Адже інколи бізнесмени попадають на безкоштовне лікування. Це — неправильно. Міська рада це визначить. А ми у будь-якому разі кошти знайдемо у повній мірі. 

Утім, на сесії до подібних "нюансів" так і не дійшли. За інформацією "Вікон", не обговорювали обмежень щодо безкоштовного лікування і на попередньому засіданні депутатів районної ради. Район свято вірить: якщо безкоштовна медицина буде, то її отримають усі.

Цікаво також те, що просто подарувати медичні заклади, а, отже, і фінансування, яке на них передбачене із державного бюджету, районна влада не планує. На випадок, якщо мешканці Калущини не отримають відповідних дивідендів, районні очільники добиватимуться скасування власного рішення про передачу медицини. Щоб це стало можливим, ініціюють підписання двосторонньої угоди між містом та районом, у якій були би чітко виписані умови об’єднання медицини та можливість розірвання договору при певних порушеннях. Утім, місто, схоже, не є прихильником подібної угоди. 

Відтак, уже за тиждень-два, після затвердження державного бюджету на 2011 рік, коли справа дійде до передачі субвенції з районного бюджету у бюджет міста Калуша для здійснення фінансування єдиної медицини, районні депутати, найімовірніше, вже не погодяться просто підтримати запропоноване їм рішення, а вимагатимуть гарантій. Але, зважаючи на те, що більшість у райраді створена навколо Української партії, а голова ради — також висуванець УП, особливого спротиву не буде.

24 Грудня 2010, 14:25
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментар



Останні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30