А прокурор посилався на закон... Комісія пропонує повернутися до питання про «зайві виборчі бюлетені» на сесії

В середу на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності і правопорядку депутатам так і не вдалося схилити прокурора області Миколу Гошовського до відвертої розмови про «факт виготовлення зайвих бюлетенів», який був предметом розгляду на позачерговій сесії 27 жовтня 2010 року.

Попередньо прокуророві області було надіслано звернення за підписом голови комісії Руслана Зелика з низкою запитань щодо цього факту, а також стосовно «скоєння ряду злочинів громадянами.., які свідомо і цілеспрямовано перешкоджали партії «ВО «Батьківщина» в Болехові повноцінно брати участь у виборчому процесі 31.10.2010 р., затримання семи членів ВО «Тризуб» та інших протиправних дій силових структур».


У зазначеному зверненні стверджується, що Івано-Франківська обласна виборча комісія в процесі виготовлення виборчих бюлетенів допустила низку порушень чинного законодавства. До участі в конкурсі було залучено обмежене коло поліграфічних підприємств, перевагу віддано маловідомій друкарні, проігноровано вимогу закону стосовно дотримання принципу максимальної економії та ефективності використання бюджетних коштів. Угоду про друкування бюлетенів укладено з ТзОВ «Кубекс», однак фактично цим займалося ПП «Мастак», а точніше — 15 осіб, які не перебували в трудових відносинах з цими підприємствами.


Крім того, надлишково виготовлені бюлетені для голосування в кількості 213 957 штук, виявлені в ніч з 25 на 26 жовтня, «були упаковані, кожна упоковка мала відповідний номер із зазначенням кількості бюлетенів для доставки в міста і райони області, що підтверджено  фотографіями, і могли бути використаними в незаконний спосіб». Як і необліковані бюлетені з виборів міського голови івано-Франківська, виявлені теж у цій друкарні.


За цими фактами профільна комісія облради резюмувала: на жаль, прокуратура області не дала ніякої правової оцінки явним порушенням виборчого законодавства, «не поцікавилася, хто був замовником, яким чином надлишкові бюлетені мали облікуватися, хто за них розрахувався і чи взагалі такий розрахунок був проведений».


На письмове звернення комісії
в. о. прокурора області А. Парака зреагував повчальним тоном (цитуємо його письмову відповідь):


«Питання нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство, а також питання провадження слідчими прокуратури досудового слідства в конкретних кримінальних справах не є такими, що пов’язані з депутатською діяльністю та діяльністю органів влади і місцевого самоврядування. Останні законом не наділені повноваженнями контролю за органами прокуратури.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.


Згідно з рішенням Конституційного Суду України № 4-рп/2000 будь-які пропозиції, вказівки і вимоги депутата до прокурорів з питань підтримання державного обвинувачення в суді, представництва інтересів громадянина або держави в суді.., а також до слідчих прокуратури з питань досудового слідства в конкретних кримінальних справах є неправомірними».


Такої ж позиції вже на засіданні комісії дотримувався і Микола Гошовський. Посилаючись на одну із статей законодавства, він погоджувався дати «інформацію загалом про стан законності в області за 2010 рік, а по конкретних кримінальних справах я не зобов’язаний цього робити». А стосовно фактів з надлишковими виборчими бюлетенями прокурор області повідомив, що це питання закрито рішенням Генеральної прокуратури України і вирішити його можна тільки через суд.


Не прислухався М. Гошовський і до поради заступника голови облради
О. Дзеси, який брав участь у засіданні, не викликати на себе «вогонь» депутатів, у яких є «деяка підозра щодо правильності дій прокурора області», які, без сумніву, вимагатимуть від нього більш відвертої розмови на сесії ради. Однак виразної його реакції на це учасники засідання комісії не почули.
Уже в розмові з кореспондентом член депутатської комісії, кандидат юридичних наук Василь Скрипничук процитував статтю 158 Кримінального кодексу України, де визначено міру покарання «за незаконне виготовлення або зберігання... незаконно виготовлених виборчих бюлетенів» — від штрафу до позбавлення волі на термін до трьох років з позбавленням права обіймати посади або займатися певною діяльністю терміном від одного до трьох років і додав:


— У тому, яким чином виготовляли виборчі бюлетені в Івано-Франківську, є ознаки явного криміналу. Але прокуратура області, на жаль, цього ніяк не хоче бачити. Тому ми змушені знову повернутися до цієї теми на сесії ради, що відбудеться 18 березня.

12 Березня 2011, 13:00

Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: зас. дир. ПП "Мастак", 13 Березня 2011, 17:20
інформація про те, що в ПП "Мастак" було задіяно до друку бюлетнів 15 осіб, які не перебувають в трудових віднсинах - не відповідає дійсності. Насправді в ПП "Мастак" було задіяно 4 особи, які згідно замовлень ТОВ " Кубекс" друкували та виконували порізку бюлетнів і є офіційно працюючими у нашій друкарні багато років. А особи, які від імені ТОВ "Кубекс"(посередники) отримували продукцію і розпділяли її для виборчої комісії - до нас ніякого відношення немають, чомусь деякі завзяті депутати їх порахували нашими працівниками. Все це уже провірено і розлідувано органами МВС і підтвердженно. Прошу редакцію цього інтернет-видання спростувати неперевірену інформаці. До слова: ПП "Мастак" за наклеп подібного типу подало в суд на редакцію газети "Галичина" - зараз триває суд...
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії Влада:
Франківський виконком затвердив новий порядок розміщення вивісок
30 Грудня 2016, 18:09
На засіданні колегії департаменту охорони здоров’я ОДА обговорили стан справ у медичній галузі
30 Грудня 2016, 11:19
У прикарпатській поліції відбулося засідання поліцейської комісії
30 Грудня 2016, 8:52
Марія Савка: Івано-Франківська область готова до оперативного реагування на надзвичайні ситуації у період прийдешніх свят
30 Грудня 2016, 8:09
30 грудня - засідання виконавчого комітету
30 Грудня 2016, 7:14
Аграрії Прикарпаття проаналізували стан галузі за 2016 рік
28 Грудня 2016, 16:59
Відтепер ми співпрацюємо з Попасною
28 Грудня 2016, 8:30
Відбулося засідання колегії управління спорту
28 Грудня 2016, 8:08
Марія Савка: Опалювальний сезон на Івано-Франківщині проходить у злагодженому режимі
27 Грудня 2016, 14:04
У селі Слобідка, на Городенківщині, де проживає майже 700 громадян, відкрито новий заклад культури
27 Грудня 2016, 8:57
В облдержадміністрації відбувся семінар для новообраних голів ОТГ
27 Грудня 2016, 8:34
Оперативна нарада
27 Грудня 2016, 6:36
На центральне теплопостачання Івано-Франківська чекає повна модернізація
26 Грудня 2016, 18:30
В Івано-Франківську стартує проект оновлення тролейбусного парку
26 Грудня 2016, 18:06
Народний депутат з Коломиї Юрій Тимошенко зібрався у президенти
26 Грудня 2016, 16:01
Кінець епохи: депутати звільнили Ольгу Бабій з посади директора ОТБ “Галичина”
26 Грудня 2016, 14:58
Олександр Стратюк проінформував обласну раду про роботу органів прокуратури в 2016 році
26 Грудня 2016, 11:48
82-м учасникам АТО та їх сім’ям буде надано матеріальну допомогу на поліпшення житлових умов
26 Грудня 2016, 8:52
З нагоди Дня енергетика Президент відзначив прикарпатця
23 Грудня 2016, 19:43
Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
23 Грудня 2016, 16:30
Для Снятинської ЦРЛ придбали новий УЗД-апарат
23 Грудня 2016, 13:42
Франківська міська рада затвердила надбавки меру, заступнику та секретарю
23 Грудня 2016, 13:13
Франківська міська рада планує будувати міст на Пасічну за кошти держави
23 Грудня 2016, 10:30
Франківський «Електроавтотранс» візьме кредит на 8 мільйонів для закупівлі тролейбусів
23 Грудня 2016, 10:08
У Франківську “Новий театр” став комунальним
22 Грудня 2016, 21:30