В єдиному матчі чемпіонату Суперліги, що відбувся сьогодні, івано-франківська "Говерла" поступилася львівській "Політехніці-Галичині" з рахунком 73:79...

Обидві команди дуже кволо розпочали матч. Причому „Говерла” відкрила лік своїм очкам після двох з фолом Патріка Спаркса, коли пройшло вже 3:40 хвилин у стартовій чверті. Дивовижно, але в середині періоду рахунок складав усього 4:4. Така низька результативність була пов’язана не з вдалим захистом суперників, а їх дуже низькою реалізацією кидків. Але у другій половині першої 10-хвилинки господарів повів за собою Спаркс, який встигав і забивати здалеку, і віддавати паси. Напару з ним вдало зіграв і Майк Фрейзер, який дві атаки поспіль забивав ефектні слем-данки, на радість переповненому манежу Коледжу фізвиховання. Тож після першої 10-хвилинки рахунок складав 18:15.

Але у другій чверті ситуація вкрай змінилася. Відчутний поштовх у грі львів’ян зробив Ярослав Зубрицький, який здобув 3+2 у двох атаках поспіль. Підтримали стрімкий ривок Бойовіч і Макінтош. Останній взагалі познущався над захистом франківців, здобувши ще 6 очок поспіль. Відтак перевага „Галичини” збільшилася до „плюс 10” (31:21). У кінцівці 2-ї чверті гості зуміли зберегли цей гандикап завдяки надійній грі свого центрового Шона Фінна – 38:27.

Третя чверть перетворилася на протистояння захисників: Спаркс і Кудрявцев проти Макінтоша і Вільямса. Краще виходило у „говерлян”, особливо у Олександра Кудрявцева, який здобув 8 очок. Спаркс підтримав свого партнера по команді в середині періоду – 6 пунктів. Відтак перевага львів’ян з 12-ти скоротилася до 6-ти. Перед четвертою 10-хвилинкою став 50:45 на користь „Галичини”. Щоправда „Говерла” виграла у третій чверті з рахунком 18:12.

Початок четвертої чверті ознаменувався черговою навалою „галичан”, які зробили ставку на Шона Фінна. Він вправно перегравав великих „Говерли” – Скуматова та Фрейзера. Вдалою грою американського центрового львів’яни повернули собі 10-очоковий відрив (46:56). Але „Говерла”, за шаленої підтримки більш як тисячі вболівальників, знову спромоглася скоротити відставання, цього разу навіть до трьох очок – 56:59. Сталося це менш ніж за чотири хвилини до завершення періоду.

Проте усі старання підопічних Євгена Мурзіна знівелював усього один гравець – Андрій Корочкін. Спочатку захисник політехніки реалізував важкий дальній кидок, а згодом – пробив влучно усі чотири штрафні кидки. Відтак рахунок став 68:57 за 1 хвилину 23 секунди до завершення четвертої 10-хвилинки. До честі господарів, „говерляни” билися до останньої секунди гри, застосувавши логічну тактику фолів. Але Лаймон Макінтош, на якого прийшлися майже усі порушення, практично не хибив – вісім з десяти. А от неймовірного бажання захисника „Говерли” Олександра Кудрявцева, який в останню хвилину влучив дві дальні спроби та вправно кидав з лінії штрафних, явно було замало для перемоги в цей день.

Отже підсумковий рахунок 79:73 підвів риску під черговим неймовірно напруженим західноукраїнським дербі.

"Говерла" - "Політехніка-Галичина" - 73:79 (18:15, 9:23, 18:12, 28:29).