Підсумок тижня від Ігоря Дебенка (Тиждень №3)

Перший  тур виборів Президента України  став, безумовно, головною подією тижня, що минає. Обласні штаби кандидатів, їх керівники, довірені особи, представники громадських організацій натхненно  коментували особливості перебігу голосування, його результати, допущені порушення та фальсифікації, які вдалося виявити.  Звичайно, одні при цьому були надзвичайно задоволені й заледве стримували посмішку, інші, сподіваючись на кращі результати, виглядали похмуро й розчарованими.

    Не  хотілося б ще раз аналізувати  підсумки  голосування – про  них вже й так було сказано  доволі багато. Зазначу лише, що представники практично всіх кандидатів були єдиними  в тому, що вибори пройшли прозоро  й чесно, а спроби фальсифікацій, хоча й мали місце, однак були незначними й суттєво не вплинули на кінцевий результат. Головним «медіатором» й виборчим звітувачем став голова Івано-Франківського обласного Комітету виборців України Юрій Лесюк. Незаангажована думка фахівця завжди актуальна й не цитував його хіба що лінивий. Незважаючи на те, що голова обласного Комітету виборців лише виконував свій безпосередній обов´язок, така пильна увага до своєї персони з боку представників засобів масової інформації була п. Юрію відверто до вподоби.

    На  тлі виборів, інші важливі новини, як би це парадоксально на перший погляд не здавалося, надходили зі сфери екології та … метеорології. Згідно з результатами місцевого консультативного референдуму, що відбувся у м. Калуші, абсолютна більшість мешканців (97,27%) відповіли «Так» на запитання чи вважають вони територію свого міста зоною надзвичайної екологічної ситуації. Екологічні проблеми м. Калуша є загальновідомими, але вирішити їх не вдається вже протягом багатьох років. Добре знають про них і в Києві, однак з допомогою не поспішають. Позитивний результат референдуму налаштовує на певні позитивні сподівання, хоча відповідний Указ має бути ще виданий Президентом України. Окрім того, для покращення потрібні значні кошти. Їх ж у бюджеті поки що немає. Голова ОДА М. Палійчук з цього приводу зауважив, що для вирішення зазначених проблем потрібно 3,5 млрд. грн., а це – річний бюджет Івано-Франківської області.

    В обласному центрі ж наразі «ведуть  війну» з погодою, точніше снігом. Головний інженер КП ДРЕО М. Ковальчук  повідомив, що в місті навіть створено спеціальний штаб по роботі із ліквідацією снігу. Діяльністю міської влади, в свою чергу, відверто незадоволені Ю. Соловей та Р. Коцаба. Не було б щастя, та нещастя допомогло… Протягом тижня вони не упустили можливості в черговий раз виступити із критикою на адресу очільників міста. Лідер громадського форуму зазначив, що в нього складається враження, начебто в обласному центрі керує не влада, а анархія. Р. Коцаба, у свою чергу, виступив із заявою, в якій звинуватив міську владу в самоусуненні від наслідків боротьби із снігопадом, відсутності піщано-сольової суміші й належної кількості снігоприбиральної техніки, яка б очищала місто від снігу. Таким чином, головна катастрофа і головне стихійне лихо, як зазначає Р. Коцаба,  в Івано-Франківську – це міська влада і його міський голова.

    Зі  свого боку, хотілося б зазначити, що певні роботи в місті все  таки ведуться. Зокрема, в нічний час  на околицях міста можна спостерігати, як спеціально обладнані машини, попри  свою обмежену кількість,  намагаються розчистити проїзджі частини від снігу. Що стосується відсутності піщано-сольвої суміші на узбіччях, то вона й дійсно практично відсутня. Місцеві узбіччя перетворилися на суцільні льодові доріжки. Як наслідок, постраждала доволі значна кількість мешканців. У відповідь на заяви, щодо беззмістовності посипання узбіч зазначеною сумішшю при низьких температурах, хотілося б зауважити, що принаймні певний ефект вони все ж таки створюють. Принаймні – видимість піклування про мешканців міста, та й пересуватися по посипаних узбіччях психологічно безпечніше.

    Інша  приємна новина, яка стосується екології, надійшла з с. Ценжів. Звідти, за безпосереднього  сприяння ОБСЄ, таки розпочалися дії  щодо відвантаження та вивезення  за територію області (що найбільш приємно – в Росію) меланжу. Перевезення й утилізація даного компоненту ракетного палива дозволить не лише суттєво сприяти покращенню рівня екологічної безпеки області, але й значно сприяти зменшенню видатків державного бюджету.

    Ще  одним важливим аспектом, на якому б хотілося зосередити увагу, став фактичний старт виборчої кампанії до місцевих органів влади, точніше –  на посаду міського голови обласного центру. Попри доволі значну кількість потенційних претендентів, найвагоміші позиції наразі все таки у Ю. Солов'я. Свідченням впевненості потенційного кандидата у завтрашнім дні виступають й білборди, на яких зазначається, що новий рік несе за собою й нового мера. Ю. Соловей зазначив: «Олімпійський лозунг «головне не перемога, а участь» не для нас. Я ні на грам не сумніваюся у своїй перемозі на майбутніх мерських виборах… Інші можливості я просто виключаю». Справді, інші можливості таки просто виключаються, якщо до уваги взяти вже наявні затрати. На прикладі президентської кампанії можна зробити висновок, що не завжди передчасний старт є запорукою вдалого результату на фініші. Головним пріоритетом для М. Палійчука також будуть місцеві вибори. Саме на них він збирається зосередити свою увагу найближчим часом. «Ми не йдемо з влади області. Будемо або у владі, або в опозиції, вирішуючи при цьому стратегічні питання, які виникатимуть» – сказав М. Палійчук.

    Що  ж, залишилось дочекатися початку червня, щоб розставити все по місцях…

    Ігор  ДЕБЕНКО, політолог 

24 Січня 2010, 12:18

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 24 Січня 2010, 13:54
Цей молодий політолог гарно стартував і шкода шо так різко впав... має бути якість, а не кількість, друже Ігоре.
Відповісти

Автор: Гість, 24 Січня 2010, 19:40
його головною якістю є те, що він крізь все дивиться з іронією. така наша реальність. гарна стаття. так тримати
Відповісти

Автор: Гість, 25 Січня 2010, 8:56
На тлі виборів, інші важливі новини, як би це парадоксально на перший погляд не здавалося, надходили зі сфери екології та … метеорології. ))) Клас))
Відповісти

Автор: Гість, 25 Січня 2010, 9:04
Звідки цього хлопчика взяли і за які послуги виставляють його белеберду
Відповісти

Автор: Гість, 25 Січня 2010, 9:20
цей політолог молодець, він ще себе покаже, не зважайте, юначе, на злі випади з боку гострих на язик, ті, хто так пишуть, спаробували би самі щось проаналізувати, а то говорити всі вміють, а як тільки доведеться щось робити--нікого й нема, одним словом Дебенко--молоденьц!!!!
Відповісти

Автор: Гість, 25 Січня 2010, 11:12
Але ж аналізом тут і не пахне. Схоже, хлопчина просто переказує в одному тексті тижневу стрічку новин. Ну та нічого - може колись до чогось і доросте
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини по темі:
Івано-Франківськ став центром «країни підприємців»
15 Грудня 2016, 17:20
У «Люм’єрі» пройшов фестиваль творчості молоді з функціональними обмеженнями «Горицвіт»
02 Грудня 2016, 16:33
Річний підсумок ремонту дворів у місті
30 Листопада 2016, 10:07
Івано-Франківськ стане центром інноваційних технологій
28 Листопада 2016, 18:56
До інвестицій — через реформи
28 Листопада 2016, 13:38
Прикарпатська спортсменка зайняла призове місце на Чемпіонаті світу з карате
26 Жовтня 2016, 14:04
2 червня у ПНУ ім. Василя Стефаника презентують книгу "Бубнище. Скельне святилище Великої Богині в Карпатах" професора Миколи Кугутяка
31 Травня 2016, 19:43
В Івано-Франківську урочисто відзначили 104-річчя Пластової присяги
18 Квітня 2016, 17:22
ЗШ №25 – переможець Шкільної ліги в Івано-Франківську
09 Лютого 2016, 12:54
В Івано-Франківську відкрили виставку відомої прикарпатської вишивальниці Любові Фуштей
04 Лютого 2016, 8:56
Кубок НФК « Ураган»: 4-ий день амбітних поєдинків
30 Листопада 2015, 17:43
Дев'ять відповідей про мистецьку резиденцію у Франківську
08 Травня 2015, 12:49
Донбас поставив хрест на проекті «Новоросія»
17 Листопада 2014, 10:24
В оточенні предстоятеля Онуфрія, або "Мовчанням зраджується Бог"
12 Листопада 2014, 11:09
За добу Донбас покинуло 600 мирних жителів
27 Серпня 2014, 11:56
Потреба духовної рівноваги
05 Листопада 2013, 9:39
«Сюрприз» для пасажира. В Івано-Франківську перевізники ініціюють підвищення вартості проїзду в автобусах до 2,5 гривні
15 Серпня 2013, 8:06
Нова виставка у Галичі: "Ключ до почуттів"
08 Серпня 2013, 13:14
На другому кінці світу шокований моряк побачив свою дружину в онлайні на сайті для дорослих
12 Червня 2013, 9:22
"Ураган" не пройшов у півфінал Кубка України
26 Квітня 2013, 10:33
Бахматюк: Для агробізнесу стабільність важливіше преференцій
17 Квітня 2013, 8:19
Оксана Островська: Вишиванка українцям до лица
20 Лютого 2013, 13:16
Як правильно вибрати якісні продукти для новорічного столу
28 Грудня 2012, 16:09
Відбудеться Міжнародний молодіжний форум з питань збереження культурної спадщини
12 Листопада 2012, 11:21
Працівники служби МНС та волонтери Червоного Хреста провели Уроки безпеки в школах
05 Листопада 2012, 9:58