Як у Франківську борються з корупцією

Явище  корупції притаманне практично кожній країні. А, оскільки в СРСР корупції не було і бути не могло, то, відповідно, з цим явищем почали боротися лише з часів незалежності України.  Тоді корупцію називали хабарництвом, чи  перевищенням службових повноважень.  Вперше закон про боротьбу з корупцією прийняли в 1995р.  Проте, найбільш недосконалого і незрозумілого закону в українському  законодавстві не було.  Тим більше, що Верховний суд 4 роки не давав жодного роз’яснення по цьому закону.

11 червня 2009р. Верховна Рада України прийняла новий закон по боротьбі з корупцією № 1506- VI  від 11.06.2009 р. «Про засади  запобігання  та протидії Корупції».  Та закон набирає чинності лише з 1 квітня 2010р. Роз’яснювали дію  нового закону сьогодні на семінарі “ Запобігання і протидія корупції в у місцевих органах влади ”.

Відповідно до нового Закону забороняється використовувати службове становище, щоб отримати будь-яку вигоду, чи обіцянку для себе і своє сім’ї. Особи, покликані на виконання служби держави не можуть надавати будь-які пільги іншим особам, не передбачені законом. Корупцією вважається також  не надання будь-якої інформації – правдивої, чи неправдивої.

 Відповідно до нового закону держслужбовці зобов’язані надавати інформацію про види та розмір допомоги, яка отримується службовцями, а також інформацію про працевлаштування родичів дер службовців.

26 Лютого 2010, 20:01

news.if.ua
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини по темі:
ТОП-11 соціально-економічних подій 2011 року, які вплинуть на 2012-й
13 Січня 2012, 9:01