Борговий зашморг

  Івано-франківці  залишилися без гарячої  води, щонайменше до кінця місяця. Як з’ясувалося, з першого липня у ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» закінчився ліміт на газ.  Коли ж відновлять гаряче водопостачання цього року, комунальники точно не знають, так само, як і чи розпочнеться опалювальний сезон вчасно.  

     Фінанси співають романси

     «Ситуація надзвичайно складна», - каже заступник міського голови Олександр Дерев’янко. Коштів для закупівлі блакитного палива у підприємства немає, натомість є 46 мільйонів боргу, чотири з яких  пеня і штрафи.16 мільйонів гривень Теплокомуненерго накопичило вже цього року. До поки борги не будуть повернуті, газу не буде.

     Ситуація  покращується,переконує заступник міського голови. Майже щодня підприємство гасить заборгованість у розмірі півмільйона гривень. Та цього недостатньо. Без допомоги Івано-Франківськтеплокомоненерго з боргової ями не вибереться.

     Міський голова Віктор Анушкевичус запевняє, якби  підприємству повернули всі борги за надані послуги, то не лише стало б розрахуватися за газ, а отримали б прибутки близько 20 мільйонів.  Борг споживачів 59 мільйонів гривень. Найбільшими неплатниками традиційно вже є населення. Щороку борг людей сягає кілька десятків мільйонів. Цього року люди винні тепловикам близько 30 мільйонів гривень

     . «Провівши аналіз заборгованості видно, що 20 мільйонів заборгувало 11% населення  При чому, це досить таки багаті( не бідні) люди, які можуть плати. Вони винні по 1,5 –2  тисячі, і навіть 6 тисяч гривень. Ми подавали судові позови, але на сьогодні не можемо отримати доступ до інформації, яким майном володіє той чи інший боржник». Далі у списку неплатників є КЕТЧівський фонд (зараз він на балансі Теплокомуненерго) – майже 5 мільйонів, ще 4 мільйони гривень винен державний бюджет.

До того ж  близько 20 млн. є так званим безнадійним  боргом, який накопичувався на протязі  майже 10 років. Його ні повернути, ні погасити нема можливості. Переважно це заборгованість збанкрутілих підприємств.

     Тож наразі єдиний вихід отримати ліміти на газ та відновити гаряче водопостачання у квартирах мешканців – це взяти кредит у ВАТ «Ощадбанк», каже заступник міського голови Олександр Дерев’янко і додає, ситуація в Івано-Франківську, порівняно з іншими містами, не найгірша. Борг теплоенергетичних компаній по Україні перед ДК «Газ Україна» складає 3,8 млрд. гривень.

      «Кабінет  Міністрів видав постанову, яка  дає можливість нам отримати кредит через Ощадбанк під гарантії уряду  під 18,5 процентів, половину яких сплачує  уряд. Тобто десь місяць нам потрібно, щоб розрахуватися за спожитий газ. Інакшого шляху немає. Якщо цього місяця не отримаємо ліміти – зірвемо інвестиційний проект по заповненню підземних сховищ природним газом», – коментує ситуацію Олександр Вадимович.

      Сам Віктор Анушкевичус переконаний, брати цей кредит, щоб розрахувати за спожитий газ – крайній захід. До речі, згідно з договором ЄБРР, місто не має права брати жодного іншого кредиту. Прокоментувати цю ситуацію в Теплокомуненерго наразі не можуть. В. о. начальника ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Богдан Мимохід каже, він договір не підписував, тому нюансів не знає, але про табу на нові кредити знає «Ми направили листа в Європейський банк на розгляд Наперед щось казати не варто, ми ж не гадалки. Але в будь-якому разі кредит будемо брати. Іншого варіанту нема».

     Нагадаємо, минулого року через відсутність  лімітів, опалювальний сезон розпочався майже з тритижневим запізненням  – четвертого листопада. Тепловики  не могли знайти 10 млн. гривень, щоб  вчасно розрахуватися за спожитий газ із ДК «Газ Україна», а постанова Нацбанку забороняла брати кредит. Люди були не лише без гарячої води, а й без  тепла. 

     Закаляймося!

     Назвати точну дату, коли буде гаряча вода у  кранах – ніхто не може. Заступник міського голови каже, що «можливо після реалізації постанови Кабінету Міністрів гаряче водопостачання буде відновлене».  А постанова повинна бути реалізована до кінця липня. Богдан Мимохід же навіть приблизно не береться назвати дату, коли буде гаряча вода. Каже, що робити будь-які прогнози  наразі не доцільно.

     Між тим з липня працює лише 7 котелень, які обслуговують лікарні.  На інших планово і позапланово проводять ремонтні роботи, ліквідовують прориви, готують мережі до опалювального сезону. До речі, кілька котелень були відключені значно раніше, відповідно до графіків ремонтних робіт.

     «З  гарячою водою завжди були проблеми», – визнає Дерев’янко. І проблема не лише в лімітах. «Справа в тому, що мережі у нас ще з радянських часів і вони в не найкращому стані». 

Тарифи  

     «ДК «Газ Україна» користується пенями, штрафами, видачею лімітів, за якими постійно треба їздити, погоджувати. Я думаю, що ситуація в цьому питанні має змінитися. Правила гри мають бути однакові, як для теплопостачальних організацій, так і газопостачальних», - переконаний Дерев’янко.

     І справді, для цих організацій  різні ціни на газ.

     ДК  «Газ України» продає блакитне паливо  ДМП «Івано-Франківськтеплокомкненерго» для виробництва тепла для населення за ціною 872грн..78..коп.

       «Івано-Франківськ газ», як посередник отримує газ від «Газ України» за ціною майже вдвічі меншою, ніж за це платить «Теплокомуненерго». Продає  ж споживачам, а це якраз населення , для побутових  потреб( газ плит, колонок та індивідуальгого опалення ) по ціні ..732...грн за 1метр3. Для інших споживачів , до яких входять організації , юридичні особи і т.д. ціна становить 2619 грн19. коп. Саме цікаве те, що будинки, які мають дахові котельні підлягають під цю категорію.

17 Липня 2009, 12:00

ІФО
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Медіа:
Прес-конференція присвячена початку реалізації проекту «Назустріч письменнику»
26 Грудня 2016, 7:16
Прес-конференція членів комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
16 Грудня 2016, 7:15
Прес-конференція Консула Аргентинської Республіки в Україні Арієля Макса Санчеса Ромеро
13 Грудня 2016, 7:10
До уваги представників ЗМІ!
07 Грудня 2016, 17:18
Прес-конференція з нагоди підбиття підсумків акції «Децентралізаційний марафон» на Прикарпатті
06 Грудня 2016, 7:39
Прес-брифінг з нагоди представлення компанією Google Україна результатів кампанії «Цифрове перетворення Івано-Франківської області»
28 Листопада 2016, 7:13
Брифінг голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної
28 Листопада 2016, 6:40
Прес-конференція директора департаменту охорони здоров’я ОДА Мирона Матейка
25 Листопада 2016, 7:12
Брифінг представників Асоціації міст України
22 Листопада 2016, 7:18
Прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом
14 Листопада 2016, 7:12
Прес-конференція народного депутата України Анатолія Матвієнка
10 Листопада 2016, 6:38
Прес-конференція начальника САД Василя Буджака щодо ходу проведення ремонтних робіт на дорогах Прикарпаття
04 Листопада 2016, 7:42
Прес-конференція про виявлення порушень законодавства прокурорами
06 Жовтня 2016, 6:39
Прес-конференція щодо скверу перед друкарнею
04 Жовтня 2016, 7:14
Обласний семінар з питань розвитку етнографічного руху на Івано-Франківщині
28 Вересня 2016, 6:34
Прес-конференція баскетбольного клубу “Говерла”
15 Вересня 2016, 7:18
На радіо «Вежа – 107 FM» щоденно виходитиме програма Тараса Прохаська – «Поради на щодень»
13 Вересня 2016, 10:05
Брифінг ідеолога реформи децентралізації влади в Україні, директора Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука
13 Вересня 2016, 7:20
Брифінг керівництва Львівської залізниці
07 Вересня 2016, 17:42
Прес-конференція, присвячена "Святу хліба"
06 Вересня 2016, 7:17
В Івано-Франківському обласному військовому комісаріаті відбудеться брифінг
30 Серпня 2016, 22:21
Прес-кнференція з нагоди відкриття курсів чеської мови в Івано-Франківську
30 Серпня 2016, 7:16
Передсезонна прес-конференція НФК “Ураган”
26 Серпня 2016, 7:18
Прес-конференція “Дому Сірка”
23 Серпня 2016, 6:37
Прес-конференція міністра юстиції України Павла Петренка
22 Серпня 2016, 7:39