Чужа дорога до школи У селі Лугах матері не пустили дітей на навчання

Виконання розпорядження голови Івано-Франківської ОДА про оформлення освітніми закладами області актів на землю до 1 жовтня цього року наштовхнулося на низку перешкод. і найбільша з них — сусідські апетити місцевих підприємців і селян: шкільні дворики та спортивні майданчики разди так «пообгризали», що з роками з цим звиклися — почали видавати бажане за дійсне, а освітянське — за своє. А руйнування шкільних огорож чи навіть нічне «перенесення» спортивних споруд у двориках стало явищем буденним і безкарним. Недавно керівництво та батьківський комітет ЗШ I-II ст. у селі Лугах на Рожнятівщині звернулися до керівництва райдержадміністрації за допомогою в одержанні державного акта на право власності на шкільну земельну ділянку, а матері поінформували журналістів, що не пустять своїх дітей до школи, бо шкільне подвір’я стало «прохідним двором» — небезпекою для маленьких лугівчан.

Суд відбувся — страх не минув

Луги — невеличке гірське село на Рожнятівщині. І школа маленька — понад 100 учнів, ще й розкидана в селі по кількох корпусах.

— Там, де нині магазин підприємця Михайла Семкулича — поруч із нашим корпусом №3 для наймолодших, колись був шкільний будинок, — пояснює директор школи Галина Рішко. — У цьому будинку жили вчителі. А відтак була спальня для шестирічок. Десь у 2005 році якимось чином підприємець викупив ці приміщення. А землю довкола — ні. Обіцяв утримувати шкільну їдальню. Вже у 2006 році захотів викупити і землю — до шести сотих, майже третину всього шкільного двору. Тож у серпні того ж року звернувся до сесії сільської ради. Але депутати проголосували за виділення підприємцю в оренду для обслуговування приміщення тільки трьох сотих. Бо на цьому місці, за генпланом села, споруджуватиметься нова школа. і Михайло Семкулич почав судитися. Та програв усі суди — від Івано-Франківського господарського до Вищого адміністративного суду України...


— А чому ж ви звернулися до райдержадміністрації?

— Після рішення суду два роки тому ми спробували було обгородити шкільний двір. Але наші сусіди не дали. Хтось зруйнував і частину шкільної огорожі, а вночі перенесли баскетбольний щит, зменшивши площу спортмайданчика. Нам зрозуміло, що наші плани перешкоджають самовільно влаштованій під’їзній дорозі через шкільне подвір’я. Дорога вигідна і тому ж підприємцю — його перевізник часто або проїжджає до своєї оселі мікроавтобусом через шкільний двір, або навіть залишає транспорт на ніч на спортивному майданчику. Хоч є для цього інша дорога, вона, до речі, позначена і в плані села. Я живу на тій вулиці і знаю, що через шкільний двір ніколи не було дороги. Була стежка і перелаз. Подвір’я наразі необлаштоване. І зрозуміло, що матері погрожують не пускати дітей до школи — переживають за їх безпеку. Порадившись із керівництвом райвідділу освіти, ми вирішили виробити акт на землю, щоб відтак обгородити шкільний двір. У травні цього року за участю депутата обласної ради Наталії Мельник і депутата райради Миколи Кравця відбулася напружена сесія сільської ради, яка затвердила нам проект землевідведення. Та несподівано у Державному відділі земельного кадастру Рожнятівського району, коли матеріали пройшли обласну інстанцію, відмовилися видавати акт на землю. Виявилося, що через скарги сусідів. А що я маю сказати батькам? То маленькі діти, двір нарозтвір, хто хоче їдеѕ Хіба до біди далеко? Тож ми і поїхали до керівництва району. Хоч ще в серпні ми ознайомили керівника райдержадміністрації з ситуацією. Тоді Микола Філіпович говорив, що все буде добре. Та й тепер при батьках пообіцяв, що особисто приїде разом з комісією й у всьому розбереться.

У кожного своя дорога

... У Лугах біля дороги через шкільний двір того дня зібралося чимало жителів села, батьки школярів, керівництво школи, депутат райради Микола Кравець, підприємець Михайло Семкулич та ін. І кожна сторона криком шукала найвагоміші аргументи. Матері разом із директором школи Галиною Рішко та депутатом райради Миколою Кравцем переконували селян і документально підтверджували факти проти дороги, інші навперебій галасували, що дорога через шкільний дворик була завжди. Серед селян ми зустріли й одного із старожилів Лугів, тож Микола Вовк, якому вже минуло 80, нам однозначно підтвердив: «На цьому місці дороги не було ніколи. Була стежкаѕ» Що це так, ми довідалися і з світлини кінця 80-х (див. фото на 4-й стор.), де чітко видно: шкільний двір обгороджений, а жодної дороги нема.

Серед сільського галасу нам вдалося почути коментар і підприємця Михайла Семкулича. Бо, як переконане керівництво школи, саме йому і його робітникам найбільш вигідне таке сільське збурення через дорогу.

— Кажуть, що шкільні сусіди понаписували скарги до області і району, бо ця дорога передусім вигідна вашим водіям — зручно автобуси до осель своїх підганяти чи й на ніч припарковувати на шкільному майданчику?

— Я вважаю, що шкільне подвір’я має обов’язково бути загороджене. Але в рамках визначених меж. Бо у будівельному паспорті деяких сусідів зазначено заїзд до їх обійстя з центральної дороги — тобто якраз цією дорогою. А ширина іншої вулиці — два з половиною метри — нікого не задовольняє. Проблема проїхати вантажівкою. Тож нехай школа проїжджу частину залишить, а решту території собі обгороджує. Є й інше — школа не має рішення сесії сільської ради про надання дозволу для виготовлення проекту відведення земельної ділянки. І виготовляли проект без цього дозволу. А якщо є — то «ліве» рішення, якого я як депутат сільради ніколи не бачив.

— А які власне ваші інтереси у цьому спорі? Ви ж усі суди програли?

— Нема жодних. Я маю цю будівлю і три соті землі.

— А ваш перевізник хіба не курсує час від часу дорогою через шкільне подвір’я?

— З того часу, як хотіли загородити двір школи, він сюди не заїжджав жодного разу — їде по іншій вулиці. Жителі вулиці можуть підтвердити.

— А чому взагалі ваш мікроавтобус їде тією вулицею? Це що, його маршрут?

— Бо там його обійстя.


— І там «ночує» автобус?

— Ні, в гаражі. В «Рожнятівагрохімі».

— То цією дорогою через шкільне подвір’я, кажете, автобус не їздить?

— Частково заїжджає. Та й хіба о сьомій годині ранку є діти на подвір’ї?

— І це нормально?

— Подвір’я ще не зовсім шкільне, бо школа не виготовила акта на землю. А як виготовить — то подвір’я буде шкільним.

— Хіба треба чекати акта? А якщо станеться, боронь Боже, біда — хто відповідатиме?

— Якщо дитина забіжить під мій автобус — то я.

Половина шкіл — без актів на землю

Підприємницька логіка «цікава» й водночас небезпечна: є акт на землю — шкільна територія, нема — нічия. Якщо таким чином мислити, то половину шкіл Рожнятівщини (а в області ситуація не краща) треба було б розгородити. Бо, за інформацією Державного відділу земельного кадастру Рожнятівського району, із 40 освітніх закладів навіть 20 не мають актів на землю.

Титульну сторінку акта на землю для Лугівської школи ми вже надрукували, а через скаргу подальше оформлення припинили до з’ясування, — коментує начальник Держвідділу земельного кадастру Рожнятівського району ірина Грицьків. — Бо скасовують такі акти тільки через суд.

— Скільки таке з’ясування може тривати?

— Скарга надійшла до нас 29 вересня. Наскільки мені відомо, на відповідь нормативами передбачено 30 днів. Чекаємо висновків комісії.

— Чи багато шкіл у районі вже мають такі акти на землю?

— Приблизно 15. В інших школах — на тій чи іншій стадії виготовлення. Для освітніх закладів акти на землю ми виписуємо першочергово.

...Наразі керівництво Лугівської школи і батьки надіються на продуктивну роботу комісії Рожнятівської РДА, а Державний відділ земельного кадастру — на її висновки. Чужа ж дорога і далі немилосердно розпанахує село.

P. S. У п’ятницю Лугівська ЗШ залишилася без своїх наймолодших учнів — таким чином батьки першокласників відповіли на зволікання місцевої влади з вирішенням проблеми. «Упродовж тижня і ми, і батьки школярів очікували обіцяного приїзду комісії з райдержадміністрації, яку мав намір очолити особисто керівник РДА Микола Філіпович. Крім журналістів «Галичини» та «Новин Підгір’я», ніхто не зреагував. Батьки тривожаться за безпеку своїх дітей», — повідомила директор школи Галина Рішко. Того ж дня — як резонанс — комісія на чолі з головою РДА відвідала школу. Висновки будуть згодом, та вже у понеділок першокласники відновили навчання.
12 Жовтня 2010, 11:00

Галичина
Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...


Коментарі:

Автор: Гість, 12 Жовтня 2010, 11:14
Ну що це за мізер, якісь Луги...франківська влада займається Евро 2012 та зимовою олімпіадою 2022 - оце справи, а ви про якийсь рожнятівський район.
Відповісти

Автор: Гість, 12 Жовтня 2010, 17:40
Рідна сестра директора Лугівської школи Глібко Надія Павлівна ось уже другий рік проводить харчування наших діточок в шкільній їдальні Лугівської ЗОШ, хоча не є підприємцем, не числиться ніде на роботі, не має диплома кухаря можливо не має і медичної книжки , однак директор школи Рішко Галина Павлівна в цьому не бачить жодної проблеми. Не бачить директорка і проблеми в тому, що шкільне подвіря не відгороджене від центральної дороги елементарним - воротами ось уже 30 років. А не бачить проблеми мабуть через те, що у школі проводяться суцільні пянки отож їй аж ніяк не до школярів.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 18:57
Рідна сестра директора школи Глібко Надія Павлівна харчує дітей в шкільній їдальні, має медичну книжку, вмій смачно готувати батьки і діти задоволені, немає ніяких нарікань. Надія Павлівна працює в підприємця, який опікується шкільною їдальнею. Має невисоку платню, трудовий стаж не йде. Чому тут завидувати? Поряд з їдальнею є магазин підприємця Семкулича в якому продають чіпси, пиво, сухарики і невідомо чи продавці мають санітарні книжки, а можливо у них є якась заразна хвороба, але працюють і ніхто за них не пише в інтернет. Але як тільки в селі появляються гості із санстанції продавці замикають магазин і зникають невідомо к4уди, а шкільна їдальня працює...
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:53
Якщо не іде трудовий стаж то немає чому завидувати - це проблема. Щодо смачної їжі то чутки зовсім протилежні у дітей та батьків.
Відповісти

Автор: Гість, 30 Жовтня 2010, 15:45
А вони і справді бухают. Учні навіть фотографії мают як вчителі в учительській бухают.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:03
Вишліть фотографії на адресу Лугівської ЗОШ. Якщо не маєте адреси, звертайтесь до мене.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:19
Та вже краще вислати в міносвіти порядок хоть буде
Відповісти

Автор: Гість, 29 Жовтня 2010, 14:39
Як це немає медичної книжки чи не числиться на роботі. А якщо хвора на якусь заразну хворобу і дітей харчує. І ще сестра директора школи. Просто абзац.
Відповісти

Автор: Лугівчанин, 12 Жовтня 2010, 21:48
Справа не в підприємцю й директорці школи та її сестрі. Сюди на оглядини приїздини приїздив один бандит з Франківська, який хоче захопити школу й землю та сусідню гору у свою сімейну власність.
Відповісти

Автор: Mykola (UK), 12 Жовтня 2010, 22:05
...and all these take place in the country where nearly each month they open new church, where everybody is THE "genuine christian", where they greet one another with "CLABA ICYCY XPUCTY"... 4OPTOBA LUTSEMIPHA TEPUTOPIR, BYT' TU PROKLRTA!
Відповісти

Автор: Читач, 13 Жовтня 2010, 7:31
Взагалі при чому тут підприемець? Він же подвір*я школи не приватизував....
Відповісти

Автор: Гість, 13 Жовтня 2010, 8:56
А взагалі то чому в статті висвітлено ситуацію однобічно, чому немає коментарів жителів вулиці, чому не зважають на їхні проблеми, адже проїзд існує давно
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:09
Проїзд жителями вулиці зроблено самовільно, як і перенесення баскетбольного щита, і всім це вигідно, але тільки не школярам. Раніше тут була тільки стежка з перелазом і ніякої дороги.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 21:36
Проїзд вигідний і директорці, адже неодноразово перевозила сіно, картоплю, навіз, гонила худобу. А тепер бач - тільки стежка була та перелаз. Сусідів алкоголіками називає. Не дивно, що із нею сусіди не розмовляють.
Відповісти

Автор: Лугівчанин, 13 Жовтня 2010, 9:26
Яке відношення має проїзд жителів до своїх обійсть до шкільного подвіря його треба огороджувати.
Відповісти

Автор: Гість, 13 Жовтня 2010, 10:02
А що люди в зимі мають робити в разі пожежі ,якщо проїзд буде закрито, вулицею в зимі ж неможливо приїхати
Відповісти

Автор: Гість, 27 Жовтня 2010, 11:45
Вулицею проїхати можливо в кожну пору року. В селі Лугах всі такі вулиці. Якщо жителям вулиці завузька дорога, то нехай кожен газда перенесе свою огорожу на 0,5 м. в бік свого обістя і вулиця буде широкою.
Відповісти

Автор: Гість, 13 Жовтня 2010, 20:55
Від борні та наїзду комісій у Луги для місцевих жителів є й користь - перед обласними панами почали ремонтувати дорогу.Робили б так і в інших селах
Відповісти

Автор: Гість, 25 Жовтня 2010, 22:26
Нічого сім'ї Семкуличам пхати свій ніс у справи школи. Вони перші хто підбурив жителів прилежної вулиці проти обгородження шкільного подвір'я, так як зацікавлені в проїзді власного автобуса. А про те, що автобуси стоять в Рожнятові в гаражах це справжня брехня і це можуть підтвердити не тільки жителі села Луги, а й жителі навколишніх сіл, так як один з автобусів знаходиться в селі Ілемня.
Відповісти

Автор: Пед колектив Лугівської ЗОШ, 27 Жовтня 2010, 12:53
Шановна Мирослава Юріївна! Колектив Лугівс ької школи вражений вашим коментарем щодо публікації статті " Чужа дорога до школи " , хоча ви представилися гостею, не вказавши свого прізвища. Нам дуже прикро, що довгий час ми з вами перебували в добрих стосунках, ваш син вчився в нашій школі, вам віддали приміщення школи в оренду з умовою, що ви будете харчувати дітей. Але через рік ви відмовилися від харчування, мотивуючи тим, що вам це невигідно. Чому ж ви ніколи не піднімали питання про те, що у нашій школі провадяться суцільні п'янки і шкільне подвір'я не відгороджене від центральної дороги на батьківських загальношкільних зборах або на сесії сільської ради, адже у такій "поганій" школі вчився 8 років ваш син? Ви також пишете, що директор нічим не цікавиться, а ви напевно забули, що Галина Павлівна працює директором школи всього один рік і багато вже встигла зробити. Найголовніше те, що не побоялася вступити в конфлікт зі своїми сусідами. адже проживає на тій вулиці, жителі якої не вгамуються. Думаєте їй легко кожного ранку зустрічатися з людьми, які не вітаються і з якими прожила вже 40 р. Ви питаєте, чому подвір'я не обгороджене воротами, але для чого ворота чужій дорозі, адже з вашою "підтримкою і допомогою" ніяк не вдавалося одержати Державний Акт на право постійного користування земельною ділянкою, завжди когось або щось не було. Але директор школи довела справу до кінця, хоча це їй коштувало багато здоров'я і нервів. Справедливість перемогла. 25. 10. 2010 р. Галина Павлівна отримала довгоочікуваний документ. Ми щиро вдячні за підтримку жителям села, батькам учнів 1-го класу, які оббивали пороги рай і облдержадміністрацій з проханням про допомогу, депутату райради М.Д. Кравцю, депутату облради Н. В. Мельник, кореспондентам газети "Галичина" і "Новини підгіря", сільському голові Я.І. Морозу, голові райдержадміністрації М. Я. Філіповичу. Ми віримо в те, що жителі вулиці зрозуміють свою помилку, а ви шановна Мирослава Юріївна перестанете шукати винних, розуміючи, що ваші звинувачення безпідставні. Ми хочемо вам нагадати, що навіть програвати справу треба з гордо піднятою головою і памятати, що добро завжди перемагає зло.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 16:13
У 12: 53 педагогічному колективу треба займатися навчальним процесом, а не зясуванням стосунків.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:31
безпека буде тоді коли буде подвіря огороджене, всюди будуть стояти ворота , дітей будуть викладачі супроводжувати до нижнього корпусу по центральній дорозі, якою їздять перевантажені лісовози, а харчування буде проводити людина якій іде трудовий стаж на роботі, щоб було з кого спитати в разі якоїсь біди
Відповісти

Автор: Лугівська ЗОШ I-II СТ, 31 Жовтня 2010, 18:31
Якщо ви вважаєте, що ми не займаємося навчальним процесом, то даруйте. Але як можна миритися з тим, коли нас обливають брудом. Ми не можемо мовчати. Здоров'я і безпека дітей - основа навчального процесу.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 21:20
Брудом облили Ви себе самі, ще тоді , як брехливі коментарі газетярам давали та сусідів обзивали
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:48
Шановні педагоги ви молодці - уже працюєте по вечорах та ще і у неділю.
Відповісти

Автор: Гість, 27 Жовтня 2010, 20:33
Ну щож Мирослава Юрківна, притиснула вас нище плінтуса. Ну, хто високо літає той низько падає...
Відповісти

Автор: Гість, 29 Жовтня 2010, 15:37
Акт то є , а воріт немає.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 18:36
Дякувати Богу, що є акт. Найближчим часом будуть і ворота. Майте терпіння, всьому свій час.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 19:42
Головне щоб не запізнилися, зима ж іде. Розсиплеться ваша бетонна бровка і знову будуть винуваті ваші сусіди - алкоголіки, яких ви так шанобливо називаєте та підприємець
Відповісти

Автор: Гість, 29 Жовтня 2010, 19:05
Мальовниче гірське село. Дві турбази - "Карпатка" І садиба С. Максиміва. Хто хоч раз тут побував - повертається знову і знову. І люди такі ж - роботящі, щирі, привітні та доброзичливі. І церкви дві збудували за пожертви парафіян в період 5 років. Діюча до 2001 року святин згоріла. Але як кажуть: "села без болота нема". Таким позорним болотом в селі і є підприємець Семкулич з його ненаситною жінкою. Отримавши відмову трьох судів щодо захоплення території шкільного подвір'я , вони гадять, свинять... ні Бог ні люди їм не судді... вся влада - гроші. Спиртні напої продаються в їхньому магазині і ні районна влада, ні управління освіти не знає відповідної законодавчої статті на підставі якої можна заборонити продаж пива, чіпсів і всякої гадості дітям на території школи. МОЖЕ ХТО ПІДКАЖЕ?
Відповісти

Автор: Vasia , 23 Грудня 2010, 7:20
Yolki Palki Ale Tu Afera Krupnooho Standartu. w PL Polszczi je napryklad takie prawo kotre zaboroniaje prodawaty alkohol blyżcze niż chyba 150m wid szkoly.
Відповісти

Автор: Гість, 23 Грудня 2010, 17:38
Шановний Вася, в Україні також є обмеження, щодо продажу алкоголю, яких всі дотримуються. Просто у нас не завжди правда те, що пишеться, а особливо тоді коли директриса школи дуже хоче бути районовим депутатом.
Відповісти

Автор: Гість, 19 Березня 2011, 19:14
головне що це написала та людина яка стала районним депутатом
Відповісти

Автор: Рішко Галина Павлівна - директ, 31 Жовтня 2010, 7:44
Мальовниче гірське село. Дві турбази - "Карпатка" І садиба С. Максиміва. Хто хоч раз тут побував - повертається знову і знову. І люди такі ж - роботящі, щирі, привітні та доброзичливі. І церкви дві збудували за пожертви парафіян в період 5 років. Діюча до 2001 року святин згоріла. Але як кажуть: "села без болота нема". Таким позорним болотом в селі і є підприємець Семкулич з його ненаситною жінкою. Отримавши відмову трьох судів щодо захоплення території шкільного подвір'я , вони гадять, свинять... ні Бог ні люди їм не судді... вся влада - гроші. Спиртні напої продаються в їхньому магазині і ні районна влада, ні управління освіти не знає відповідної законодавчої статті на підставі якої можна заборонити продаж пива, чіпсів і всякої гадості дітям на території школи. МОЖЕ ХТО ПІДКАЖЕ?
Відповісти

Автор: Гість, 02 Листопада 2010, 7:38
Суди програв Семкулич, а вулиці треба дуже багатьом людям в тому числі і Галині Павлівні.
Відповісти

Автор: Лугівська ЗОШ, 02 Листопада 2010, 10:34
Пан Семкулич судився не за вулицю, а за шкільне подвір'я. До чого тут вулиця, вона існує вже давно? Шановна гостя, не приписуйте Галині Павлівні слів гостя "29.10. 19.12 годині." Вона до цих слів не причетна. Наше інтерв'ю в газеті правдиве, на противагу вашому. Навіщо спілкуватися через інтернет, прийдіть у школу, поговоримо...
Відповісти

Автор: Галина Павлівна, 31 Жовтня 2010, 18:22
Шановний читачу 31.10. 2010 р, о 7.44, мені присвоїли авторство едентичної статті, яка була написана 29. 10. 2010. о 19. 05. Навіщо займатись плагіатством?
Відповісти

Автор: Гість, 30 Жовтня 2010, 14:45
Підкажу. Провести перевірку в шкільній їдальні і у підприємця.
Відповісти

Автор: Читач., 31 Жовтня 2010, 19:13
Проведем... Вибірково.
Відповісти

Автор: Гість, 29 Жовтня 2010, 19:12
Як не вислухано дві сторони? Одна - два алкоголіки і шофер підприємця, яким вигідна вулиця через шкільне подвір'я представлені в особі підприємця (інтерв'ю в статті), друга - батьки і діти школи.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 21:53
Гарно ж Ви Галино Павлівно своїх сусідів алкоголіками називаєте. Напевно тому, що прожили з ними на одній вулиці 40 років. Далеко підете.
Відповісти

Автор: Гість, 31 Жовтня 2010, 10:58
Не страдайте фігньою!
Відповісти

Автор: Гість, 02 Листопада 2010, 12:56
Ну народ, страсті просто кіплять. Мирослава Юріївна навчилася копіювати тексти і підписувати їх прізвищем Галити Павлівни (це мова йде про 31.10. 2010 р, о 7.44, і 29.10. 19.12 годині), стид, позор. Та тепер коли Мирослава Юріївна стала депутатом районної ради і отримала мандат недоторканості :-) , ми не маємо право писати про неї гадості, це ж наша почесна влада. Так що, шановні Лугівчати, коли проходитеме пані депутат по селі, а ви її бачимете, кланяйтеся низько, при нагоді цілуйте ноги і руки, щоб була милостивою. А ви Мирослава Юріївна не задирайте високо голову, щоб не послизнутися на чомусь і не впасти в це щось...
Відповісти

Автор: Гість, 03 Листопада 2010, 15:32
Шановні лугівчани. Залишаймося людьми. Жиймо за цивілізованими законами. Ніхто ніколи нікому не цілував ноги і не буде. Ми є горді гірські люди. То чому ж , як приходимо до влади намагаємося доказати, що моє буде зверху. Я стороння людина і звертаюся до Вас, шановна Галино Павлівна і до педагогічного колективу Лугівської ЗОШ. Хіба Ви всі не розумієте, що земельна ділянка уже ніколи не буде належати громаді. Цією землею розпорядиться без Вашого відома районна або обласна влада в своїх інтересах, тому що Ви добровільно їм цю землю віддали. І ніколи на цьому місці не буде школи. Скоро нам не тільки дорогу, а й повітря перекриють. Пройде час і Ви згадаєте мої слова.
Відповісти

Автор: Гість, 03 Листопада 2010, 15:55
Хочу уточнити, що немає гордих гірських людей, а є зграя гірських гордих баранів... А Ви шановні Лугівчани набирайте в балони повітря, бо скоро й дихати не буде чим...
Відповісти

Автор: Гість, 03 Листопада 2010, 21:10
ви всі дибіли.
Відповісти

Автор: Мирослава Семкулич, 05 Листопада 2010, 10:40
Коли ж цей світ уже навчиться Любити, поки ще живий, Бороти спільно спільне лихо І поважати труд чужий? Навчиться не топтати грубо Надію тих, хто має біль, Навчиться сонцю усміхатись, Не починати нових війн? Навчится іншим віддавати Любов від серця, щирість сліз, Навчиться, що не треба красти, Що Бог дарує все для всіх? Навчиться, що немає правди Там, де панує чорна злість, Навчиться, що лиш там є добре, Де є усе і є для всіх... Навчиться, що так легко брати. Коли ти вже хоч щось віддав, І що життя вином ковтати Лиш може той, хто біль пізнав... Коли ж цей світ вже зрозуміє, Що риє яму сам собі, Що сам розтоптує надію І сам же сльози п'є гіркі? Коли ж він врешті вже навчиться Відповідати сам за все: За кров, за втрачені надії, За те, який він сам і є ... Святослав Дземан
Відповісти

Автор: Гість, 07 Листопада 2010, 20:50
Молодці Лугівчани!!! Чудово прославились, є чим гордитись!!! Можна було не виносити на люди сміття!!! Як діти малі, може ще й в одному пісочку не будете "бавитись",,, Обидві сторони почніть любити себе і більше не принижуйтесь.......
Відповісти

Автор: Гість, 08 Листопада 2010, 18:04
Хтож то такий мудрий, що в одному пісочку хоче гратися. Певно, що не будимо, щоб чіясь голодна дитина моїй руку відгризла. А ми винесли не мусор, а той біль який довгий час накопичувався..
Відповісти

Автор: Гість, 14 Листопада 2010, 13:48
Яку правилну і влучну характеристику Ви " пані " Мирослава собі знайшли... не топчіть, не крадіть надію... не рийте й некопайте яму... а взагалі ви ж така є !!!
Відповісти

Автор: Гість, 16 Листопада 2010, 19:36
Ми якраз і хочемо жити за цивілізованими законами, а не за законами однієї непутьової кози. Земля наша, дорога шкільна, подвір'я дітям і школі, а якщо не буде на цьому місці школи, то буде на іншому, а земля буде належати тим людям які віддали її під школу. А що до повітря_ то хіба Господь перекриє.
Відповісти

Додати новий коментар



Останні новини з категорії Життя:
Мобільний додаток IFCITY - твоя афіша Івано-Франківська
21 Січня 2018, 18:12
У Коломиї в матері забрали 3-річну доньку
30 Грудня 2016, 17:20
Власники 3-х закладів харчування Коломиї не дозволили провести перевірку якості продуктів
30 Грудня 2016, 16:57
УГКЦ планує збудувати на Прикарпатті клініку Святого Луки
30 Грудня 2016, 16:31
Ігор Пасічняк у Рожнятівському районі ознайомився із роботою освітянських закладів
30 Грудня 2016, 16:03
Новорічна красуня у горщику
30 Грудня 2016, 15:42
В Івано-Франківську виміряли Індекс публічності місцевих рад
30 Грудня 2016, 14:31
Святкові заходи з нагоди 108-ї річниці від Дня народження Степана Бандери
30 Грудня 2016, 14:05
За результатами моніторингу прийняття місцевих бюджетів Івано-Франківськ на сьомому місці
30 Грудня 2016, 13:40
В облдержадміністрації відбулася презентація Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша Надія»
30 Грудня 2016, 11:48
11 літрів спирту в каналізацію: Інспектори знешкоджували спирт на ринку Калуша
30 Грудня 2016, 10:57
Маленька косівчанка потребує допомоги
30 Грудня 2016, 10:33
У селі на Долинщині відкрили водопровід
29 Грудня 2016, 22:12
ЦНАП Івано-Франківська оприлюднив графік роботи на свята
29 Грудня 2016, 21:21
В Івано-Франківську відремонтували приміщення дитячої художньої школи
29 Грудня 2016, 20:56
Побачила світ книга поезій Олександра Букатюка “МАДОННА МИРУ (рЕволюція духу)”
29 Грудня 2016, 20:34
Юним глядачам показали прем’єру вистави “Красуня і чудовисько”
29 Грудня 2016, 20:05
В Івано-Франківську запрацював новий пологовий зал
29 Грудня 2016, 19:45
У середмісті створили музей-кімнату на честь патрона Івана Франка
29 Грудня 2016, 18:29
Правоохоронці застерігають водіїв: не сідайте за кермо у нетверезому стані!
29 Грудня 2016, 17:42
Увага! Попередження про лавинну небезпеку