http://www.bukinfo.com.ua/vimage1.php?fpath=newsphoto//&pict=Ukr_partiy.jpg&trueresize=1&w=390&h=400Останнім часом словосполучення “відкриті списки” не сходить з уст як відомих політиків, так і простих калушан. І не дивно, адже щойно політичні партії провели конференції, на яких висунули кандидатів у міську, районну та обласну ради. Причому — не тільки за партійними списками, але і “мажоритарників”. Проте тільки Українська партія, очолювана міським головою, зробила акцент саме на відкритості своїх списків. То що ж таке відкриті списки і яка від них користь виборцям?

Як відомо, 31 жовтня 2010 року в Україні вперше відбудуться місцеві вибори за змішаною системою: зокрема, 50% депутатів Калуської міської ради будуть обрані за партійними списками, 50% — на мажоритарних округах. Тобто, можна стверджувати: мажоритарна система виборів повернулася. Нехай і тільки наполовину. Її перевага у тому, що на місцевому рівні люди голосують не за ту чи іншу партію, а за людину, і орієнтуються не на те, любить чи не любить вона НАТО, не на те, якою мовою вона говорить, а на те, наскільки вона змогла (чи зможе) поліпшити їхнє життя у місті, у районі, на їхній вулиці. Адже партійна система на місцевому рівні себе не виправдала: переважна частина виборців просто не знають депутатів. Але це було би ще півбіди. Основна проблема полягає у тому, що виборці не знають, до кого персонально вони можуть звернутися для вирішення своїх проблем. І хоч партії намагалися проводити дні прийому, закріпляти за кожним округом депутатів, проте ця система не спрацювала.
Тому для простого виборця дуже важливо — знати свого депутата в обличчя.
Як повідомляли “Вікна”, найбільше новацій на місцевих виборах запропонувала як для своїх кандидатів у депутати, так і для виборців Українська партія, очолювана міським головою Ігорем Насаликом. Основний акцент — відкриті списки.

То що ж таке відкриті списки? Що Українська партія пропонує калушанам такого, чого не пропонують інші? Про це — у розмові з керівником виборчого штабу Калуської міської організації Української партії Наталею Титівною ТАБАЧУК.

— Наталіє Титівно, систему відкритих списків жваво обговорюють політики, проте виборцю ця тема — не дуже близька і зрозуміла. На відміну від інших політичних сил, Українська партія наголошує, що пропонує калушанам саме відкриті списки. У чому суть цих новацій?
— Насамперед, слід зазначити, що виборча система, яка чинна сьогодні в Україні, виявила свою абсолютну непридатність. Йдеться про те, що ця виборча система приймалася як така, що мала, по-перше, дати владі політичне обличчя, і по-друге, вона приймалася як альтернатива нібито скорумпованій, тій, на яку можна надмірно впливати, — мажоритарній. Проте система із закритими списками дала всю повноту влади тим, хто формує ці списки, а передовсім — політичним чи партійним лідерам. Так воно, зрештою, і сталося.
Тому ми пропонуємо калушанам самим визначати, чи стануть депутатами міськради кандидати від Української партії, лідером якої є міський голова Ігор Насалик. Причому, це стосується не лише “мажоритарників” — виборці зможуть висловити своє ставлення і до тих кандидатів, які включені у список партії.
Як відомо, конференція Калуської міської організації Української партії визначилася із кандидатами у депутати міської ради за партійними списками, кандидатами у мажоритарних округах та кандидатом на посаду міського голови Калуша. Висунення кандидатів від партії проходило відкрито. На конференцію були запрошені представники інших партій, громадських організацій, журналісти.
Міська організація Української партії пропонує калушанам 50 кандидатів у депутати: 25 будуть балотуватися у багатомандатному виборчому окрузі, з 26-го по 50-й номер у списку — за “мажоритарниками”.
Кандидатів у депутати від партії оголосили в алфавітному порядку і це означає, що шанс стати депутатом є у всіх і ніхто не отримав жодних преференцій. Усі йдуть на вибори у рівних умовах. І це — головна відмінність списку Української партії від списків інших політичних сил.
— Як і прогнозували “Вікна”, до кінця жоден кандидат від Української партії не буде знати, пройшов він у міську раду чи ні.
— Лідер Української партії, міський голова Ігор Насалик у своєму виступі на партійній конференції зазначив: навіть ті люди, які очолюють список, не мають гарантії, що стануть депутатами. Шанси у всіх — рівні: вони залежатимуть від довіри калушан. Так, кожен “списочник” буде закріплений за одним із 25-ти мажоритарних округів. І тільки ті кандидати, на виборчих округах яких калушани найбільше підтримають Українську партію, стануть депутатами. Виборець кожного округу буде чітко знати не лише прізвище кандидата у депутати міськради від нашої партії, який балотується по його округу, але і кандидата з партійного списку. Тож, калушани, голосуючи за партію у цілому, зможуть і висловити своє ставлення до конкретного політика. Якщо ж кандидат у мажоритарному окрузі не отримав довіру виборців, то у такому разі він не може проходити у раду і за списком.
У випадку запропонованих Українською партією відкритих списків збільшується відповідальність кожного кандидата перед громадою. Таким чином, простежується двостороння взаємодія — кандидат представляє і партійні інтереси, й інтереси виборців.
Крім того з ініціативи міського голови Калуша Ігоря Насалика всі його заступники балотуються у мажоритарних виборчих округах — громада має оцінити роботу кожного.
Таким чином, Українська партія буде не закритим акціонерним товариством, а відкритою і демократичною структурою. Ця система стимулювала нашу партію шукати на місцях справжніх лідерів громадської думки, які стали відомими завдяки своїй роботі на користь місцевій громаді та країні.

15 Жовтня 2010, 15:00
Теги:

Версія для друку
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Погода, Новости, загрузка...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:
Головою Космацької ОТГ обрали діючого голову сільської ради
19 Грудня 2016, 18:31
У Тлумачі 12 партій змагатимуться за 26 депутатських мандатів
16 Грудня 2016, 18:54
Три територіальні громади Коломийщини через тиждень обиратимуть місцеву владу
08 Грудня 2016, 18:06
Троє прикарпатців увійшли до складу політради партії "Укроп"
28 Листопада 2016, 8:37
На Прикарпатті стартувала підготовка до перших виборів в об’єднаних громадах
08 Листопада 2016, 20:04
18 грудня у семи ОТГ Івано-Франківщини відбудуться вибори
11 Жовтня 2016, 9:43
На Прикарпатті 8 об’єднаних громад чекають на вибори
04 Жовтня 2016, 20:39
Михайло Королик очолив Івано-Франківську обласну організацію ВО "Свобода"
20 Вересня 2016, 21:28
ЦВК прийняла 100% протоколів з ОВК. Переміг Віктор Шевченко
18 Липня 2016, 20:16
Чесно: Вибори на Прикарпатті – змагання політичних обіцянок
14 Липня 2016, 18:27
Левко Лук’яненко у Франківську: “Сьогодні потрібно зробити парламент більш гідним”
12 Липня 2016, 16:17
У виборах по 85 округу члени ДВК від “технічних” кандидатів де-факто працюватимуть на одного кандидата
06 Липня 2016, 20:05
У Калуші на базарі Тягнибок агітував за кандидата від “Свободи”
04 Липня 2016, 10:07
Вибори на Прикарпатті: коли і кого з кандидатів ми почуємо і побачимо?
01 Липня 2016, 13:17
У виборчому окрузі №85 виборців спокушають безкоштовними святами, подарунками та екскурсіями
30 Червня 2016, 11:50
Велика кількість кандидатів – політична технологія для дезорієнтації виборців, – М.Лисюк голова КВУ в області
24 Червня 2016, 14:29
Стали відомі імена ще трьох кандидатів у парламент по округу №85
16 Червня 2016, 8:07
На калуському окрузі зареєстровано вже дев’ять кандидатів
13 Червня 2016, 17:20
ОПОРА: ЦВК зареєструвала ще 3 кандидатів по округу №85 та здійснило заміну у складі комісії
08 Червня 2016, 12:23
На Прикарпатті селяни не пішли голосувати, тому що не впевнені, що їм виділять кошти на дитячий садок
28 Березня 2016, 20:53
Нині в «Правому секторі» відбуваються неконтрольовані процеси, – Ярош
26 Лютого 2016, 18:58
Сич стверджує, що сесію обласної ради не скликають через БПП
26 Листопада 2015, 21:23
Ігор Насалик привітав Руслана Марцінківа з перемогою
16 Листопада 2015, 17:43
ЦВК оприлюднила інформацію про явку в другому турі місцевих виборів
16 Листопада 2015, 15:21
Івано-Франківська ТВК оголосила результати виборів в Івано-Франківську
16 Листопада 2015, 12:02